Проблеми недовіри суспільства та закордонних інвесторів до банківської системи України тісно пов’язані з поняттям «морального ризику», життєздатність якого, як наслідок, зумовлює руйнівний вплив на фінансову систему та посилює кризові процеси в економіці. Незаперечним є факт, що моральні ризики є передумовою появи «стадної» поведінки вкладників та інвесторів, під якою розуміють кризу довіри стосовно надійності збереження та ймовірності повернення депозитів.

Ризик супроводжує будь-яку сферу людської діяльності. Це пов’язано з великою кількістю умов і чинників, що мають вплив на результативність прийнятих рішень. Фінансовий ризик пов'язаний з можливістю невиконання підприємцем своїх фінансових зобов’язань перед інвестором.

Що ж до банківської системи, то тут існує взаємопов’язаний ризик – неповернення кредитів чи депозитів. У серпні 2008 року шок на світових кредитних ринках спричинив найжорсткішу фінансову кризу століття. Кризу, яка вперше після закінчення Другої світової війни, скоротила обсяг міжнародної торгівлі й унаслідок якої 200 мільйонів людей утратили свої робочі місця.