У статті подана звичайна порада для тих, хто хоче вкласти свої гроші у фондовий ринок.

Чим раніше набуваємо цінні папери, тим довше гроші будуть в обігу і тим більше їх у підсумку накопичиться. Наприклад, візьмемо 50% тих грошей, які ми відкладемо протягом місяця, і вкладемо цю суму в один або відразу декілька індексних фондів. Це потрібно робити кожен місяць протягом тривалого часу. Тільки в цьому випадку потоки грошей хлинуть до вас, наповнюючи ваше життя добробутом.

Інвестуючи кожен місяць протягом декількох років певну суму грошей, ви будете використовувати досить складну стратегію, яка називається розподілення по вартості.

Стратегія усереднення по вартості дає відмінні результати при інвестуванні на тривалий період часу.

У міру того як ціна акції падає, то наприклад, на фіксовану інвестицію в розмірі 10 доларів можна було купити більшу кількість акцій. І хоча ціна за акцію так і не досягне своєї стартової величини, що мала місце при початку інвестування, загальна вартість портфеля значно збільшитися, завдяки загальному збільшенню кількості акцій за рахунок тих, які були придбані за нижчими цінами.

Використовуючи стратегію усереднення за вартістю, ми насправді розраховуємо на те, що ціна буде час від часу падати. Це дає нам можливість придбати більше акцій за нижчою ціною. Тому падіння ціни на ринку цінних паперів слід дивитися як на сприятливий випадок для вашої довгострокової інвестиційної програми і потрібно купувати, коли всі продають.

Але слід зазначити, що усереднення по вартості дозволить виграти Вам тільки в тому випадку, якщо ви будете продовжувати далі купувати і у важкі часи. Як тільки ви перестанете купувати, коли ринок падає, то втратите ті переваги, які мали б у разі повернення ситуації на ринку до норми. Це найголовніша причина, що зумовлює успішність стратегії усереднення за вартістю.