Куди вкласти гроші? –  улюблене питання українців. З кожним роком це питання стає все актуальніше. Дехто боїться банків із-за декількох випадків банкрутства та введення тимчасової адміністрації, а дехто не довіряє гривні, так як вважає, що може обвалитись, а далі взагалі не зрозуміло. А дехто і у долар вже не вірить, адже вже давно ходять слухи про те, що долар втратить в ціні і його замінить інша валюта. Вихід один – йти на фондовий ринок.

В цій програмі біржової абетки буде розглядатись тема «Фондовий ринок і біржа. Як це працює в Україні». Ведучий програми – Віталій Школьний, який розповість Вам, що Фондовий ринок або ринок акцій, облігацій і інших цінних паперів – це складова частина ринку капіталів; ринок торгівлі цінними паперами, як допущеними до торгів на біржі, так і тими, що торгуються поза біржею.

Велика кількість людей у всьому світі примножують свій капітал успішно торгуючи цінними паперами компаній на фондовій біржі. Купівля акцій дасть Вам можливість стати співвласником ведучих українських підприємств. Все що Вам потрібно, то це правильно вибрати перспективні компанії та купити їх папери.

Акція (від лат. actia – дія)  – це емісійний цінний папір, який закріпляє права її власника на отримання частини прибутку в вигляді дивідендів, на участь в управлінні акціонерним товариством і на частину майна, яке залишиться після його ліквідації.

Кожного дня на фондовій біржі НьюЙорка укладаються десятки тисяч угод. В торговому списку цінних паперів є більш ніж 3 тис. компаній. Їх загальна вартість досягає 26,5 трильйони доларів. Будівля самої біржі розміщена на відомій вулиці Уолт Стріт (за адресою Уолт Стріт, 11).

Інтернет-трейдинг – це бізнес, оснований на самостійній торгівлі на ведучих біржових площадках через Інтернет. Ви можете торгувати як акціями, так і облігаціями, всеможливими ф’ючерсами і опціонами.

Інтернет-трейдинг – це самостійна торгівля цінними паперами на біржових площадках через Інтернет. Торги відбуваються по принципу анонімного безперервного аукціону зустрічних заявок, поданих з умовою розрахунку на день укладання угоди, і 100% депонуванням цінних паперів і грошових засобів.

Фондовий ринок Європи побудував Наполеон. Без його старанності не появилась би у Парижі універсальна торгова площадка. В 1801 році він розпорядився побудувати спеціальну будівлю – Парижську біржу. Будували площадку 25 років і вже до 1840 року на Парижській біржі працювали агенти по торгівлі векселями, акціями і облігаціями.

Торгівля на біржі може відбуватись по принципах ринку котирувань і ринка заявок.

Ринок котирувань працює по принципу конкуруючих твердих котирувань. Учасники торгів виставляють котирування на купівлю або продажу визначеної кількості цінних паперів на прийнятних для них умовах. Щоб угода відбулась, то інший торгівець повинен на них бути згідний. 
Розрахунки по угодах на ринку котирувань проводяться не відразу, а на наступний день або через декілька днів.  
Брокери бачать, хто із контрагентів виставив котирування. Це дозволяє учасникам ринку попередньо вести переговори по умовах угоди.

Джессі Ліверман – один із великих трейдерів ХХ століття. Свою першу угоду він провів в 14 років заробивши 3 долари. А вже до 15 років торгівля акціями принесла йому першу тисячу. У 1906 році у віці 29 років юний «хват», як його прозвали на ринку, провів крупну операцію, заробивши сотні тисяч доларів. А через декілька років буквально за 1 день заробив мільйон.

В 1929 році, передбачивши обвал ринку, Джессі Ліверман збільшив свій капітал до 100 млн. доларів. Преса назвала його головним винуватцем біржового краху і послідувавшої за ним великої депресії.

Ліверман розробив принципи, які позволили досягати високого рівня дохідності. Основний постулат його торгової системи – це збільшення позиції, поки вона відповідає тренду і швидке її закриття для скорочення збитків.

За іронією долі сам великий трейдер не слідував цій системі із-за чого і втратив зароблений капітал.