Home Японські свічки
Друк

Японські свічки пропонують візуальний метод, який дозволяє проникнути всередину психології, що визначає поточний стан ринку. У японських свічках немає жодної древньої містики, не дивлячись на те що деякі промоутери заставляють вас в це повірити. Проте вони є потужним інструментом аналізу фондових і ф'ючерсних ринків, що дозволяє досить точний вибрати момент і спрямованість торгівельних дій.

Свічки використовуються як для спекулятивної торгівлі, так і для хеджування. Вони застосовуються на ринках ф'ючерсів, акцій, опціонів, валют - скрізь, де потрібний технічний аналіз. Японські свічки залишаються ефективним засобом аналізу ринку при умілому застосуванні.

Зауваження по аналізу свічки

  • Головна помилка, яку зазвичай роблять початківці-«свічники» ( не дивлячись на те, що проти цієї помилки застерігають майже всі підручники), -  вважають появу моделі свічки на графіку торговим сигналом. Повторимо ще раз: ніяка модель свічки сама по собі торговим сигналом не є, і тим більше вона не визначає точки входу. Модель лише показує настрій ринку і сигналізує про можливі зміни в ньому. Для пошуку точки входу слід використовувати не японські свічки, а інші методи аналізу.
  • Моделі свічок, традиційно звані «розворотами»,  точніше було б назвати «моделями зміни»:  вони попереджають про зміну тенденції не обов'язково на зворотну, але також про перехід з руху у флет, з тренда в бічний канал, а то і просто про різке уповільнення існуючого руху при його збереженні.
  • Найнадійніші сигнали японських свічок виникають на таймфреймі Daily. Із зменшенням таймфрейма надійність сигналів падає. Для таймфреймвв менше H1 аналіз свічки непридатний (та і на H1 багатьом моделям вже не можна довіряти). На таймфреймах Weekly і Monthly збільшується надійність прогнозу загальної тенденції, але одночасно з цим збільшується і вірогідність тимчасових сильних відхилень від тенденції (зокрема, дуже довгих тіней свічок).
  • Зустрічаються в літературі по японських свічках твердження, що деякі ведмедячі моделі розворотів надійніші за їх бичачих двійників, справедливі тільки відносно фондового і товарно-сировинного ринку.
  • Класичні моделі свічок, що містять цінові розриви між свічками, завжди надійніше своїх Intraday аналогів.

Посилення і ослаблення сигналів моделей свічок

Для всіх моделей розворотів справедливо наступне:

  • Чим довше тренд, тим сильніше сигнал;
  • Чим крутіший тренд, тим сильніше сигнал;
  • Модель має значення тільки в тому випадку, якщо з'являється у сильного рівня;
  • Сигнал підсилюється, якщо в найближчі торгові сесії відбувалося утворення пінцетів.

Для всіх моделей, що складаються з 1-2  свічок, справедливо наступне:

Модель втрачає своє значення, якщо на поточному русі (по тренду або по корекції) ця модель вже неодноразово з'являлася. Особливо це стосується моделей, що містять Доджі.

Умовні позначення довідника по японських свічках

Більшість моделей розворотів мають дзеркальну пару «двійника»  з протилежним сенсом. Іншими словами, моделі свічок розворотів можуть мати бичачий і ведмедячий варіант. У даному довіднику всі парні моделі для зручності розглядаються окремо; для проглядання інформації по парній моделі слід клацнути по посиланню, розміщеному під заголовком пари.

Тип моделі -  розворот або модель продовження. Якщо стоїть знак питання, значить, модель може бути як розворотом, так і моделлю продовження, залежно від контексту ринку.

Перехід -  якщо підтверджений варіант моделі утворює нову, самостійну модель, то дається посилання на цю модель.

(+) або (-) перед описом ознаки -  в рубриці «Посилення/ослаблення сигналу»:  ознака відповідно підсилює або ослабляє сенс моделі; у рубриці «Підтвердження/фільтри»:  ознаку підтверджує сенс моделі або відміняє модель (є фільтром).

 
© 2018 Український фондовий ринок. Всі права захищено.
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.