ПАТ "Центренерго" є однією з провідних енергогенеруючих компаній України. До складу компанії входять три теплові електростанції - Вуглегірська, Зміївська і Трипільська. Сумарна потужність блочного оснащення цих електростанцій становить близько 7550 МВт. За цим показником ПАТ "Центренерго" займає четверте місце серед енергогенеруючих компаній Україною і третє місце серед енергогенеруючих компаній ТЕС. На електростанціях компанії встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 МВт до 800 МВт, з яких 14 блоків - вугільні, а 9х використовується газомазутне паливо. 

Електростанції компанії "Центренерго" мають вкрай вигідне географічне положення. Так, найпотужніша електростанція компанії Вуглегірська ТЕС розташована в індустріально розвиненому Донбаському регіоні України, який характеризується наявністю великої кількості енергоємних промислових підприємств і близькістю до кордону з Росією. На території регіону розташовано Донецький вугільний басейн.

Зміївська ТЕС знаходиться на території прилеглої до Донбаському регіону Харківської області, яка також має розвинену промисловість і сільське господарство.

Третя електростанція Трипільська ТЕС розташована в столичному Київському регіоні неподалік від міста Києва і після закриття Чорнобильської АЕС залишається найпотужнішим джерелом електроенергії на території Київської області.

Обладнання електростанцій компанії експлуатується в середньому вже 30-40 років і потребує реконструкції. У "Центренерго" розроблені проекти з технічної реконструкції електростанцій компанії, які заплановано реалізувати в три етапи. На першому етапі передбачено проведення "малої" реконструкції з метою підвищення економічних і екологічних показників роботи енергоблоків і збільшення їх ресурсів. На другому етапі реконструкції планується продовжити термін роботи електростанцій компанії на 10-15 років і досягти суттєвого підвищення їх економічних і екологічних характеристик. Третій етап передбачає повну заміну морально застарілого обладнання і технічне переозброєння електростанцій компанії з використанням передових енергетичних технологій та обладнання.

Проведення широкомасштабної реконструкції електростанцій компанії вимагає наявності великих фінансових ресурсів як власних, так і залучених ззовні. Тому компанія "Центренерго" зацікавлена в довгостроковій співпраці із стратегічним інвестором.

Компанія вже має практичний досвід співпраці з провідними світовими компаніями. Так, на базі Зміївської ТЕС здійснюється проект реконструкції енергоблоку № 8, розроблений фірмою Siemens спільно з іншими німецькими фірмами. У фінансуванні проекту беруть участь провідні німецькі банки.