Збивання стопів на ф’ючерс Української біржі

В цьому році Українська біржа ввела ф’ючерс на індекс акцій, що дало ринку ліквідності та росту об’ємів торгів. Наступного тижня закінчується обіг ф’ючерсного контракту UX-12.10. А точніше, дата виконання цього контракту – 15 грудня 2010 року. Тобто в цю дату всі угоди строкового ринку на ф’ючерс UX-12.10 будуть примусово закриті по ціні індексу Української біржі.

Відомо, що на строковому ринку більшість гравців ставлять стоп-ордери, тобто це такі ордери, які закривають угоду при зниженні ціни на деякий визначений процент. Так ось сьогодні на строкову ринку зранку спостерігалось цікаве явище – збивання стопів. Тобто ціна ф’ючерса UX-12.10 при відкритті торгів впала з 2190 пунктів до 2073,5 пунктів і після цього вернулась до попереднього значення (дивіться на графік).

60 хвилинний графік ф’ючерса UX-12.10
60 хвилинний графік ф’ючерса UX-12.10

Цікаво, яка причина такого різкого падіння ф’ючерса UX-12.10?

Адже індекс Української біржі майже не змінився в цей час. Також нижче на графіку добре видно зростання об’єму торгів, а потім різке його падіння.

Я пояснюю це просто – крупні гравці викидають велику кількість контрактів і збивають стопові ордери дрібних гравців. Адже часу до завершення обігу ф’ючерса UX-12.10 лишилось дуже мало. Тому дуже легко управляти таким відносно мало-ліквідним ринком, як український фондовий ринок. Тому імовірно, один крупний гравець раніше купив контракт UX-12.10 на зниження, а ринок пішов вверх. Ось зараз цей крупний гравець позбивав стопи в дрібних гравців, заробивши при цьому велику суму.

Висновок: на низько ліквідному ринку не потрібно ставити стоп-заявок, адже такий ринок має велику волальтильність, яка приводить до збивання та закриття контракту. Звідси слідує, що в даному випадку необхідно жорстко контролювати ризики та капітал. Тобто необхідно завжди мати достатній запас капіталу (грошей) при торгівлі на низько-ліквідному строковому ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.