Витрати в інтернет трейдингу

Сергій Матвієнко

За багатьма прохання читачів я спеціально підрахував витрати приватного інвестора на інтернет-трейдинг. Адже інтернет трейдинг з’явився нещодавно в Україні, і багато онлайн-брокерів рекламують свої послуги, кажучи, що фондовий ринок тепер доступний практично кожному.

Тому я тут наводжу всі витрати, які вам доведеться платити за торгівлю акціями протягом року.

Почнемо з фіксованих платежів.

Перше, за що Вам доведеться платити – це Електронно-цифровий підпис. За рік потрібно платити 96 грн. плюс комісія банку. Коли я оформляв, то я заплатив менше – мені дали незрозумілу знижку.

Наступне – це послуги брокера і біржі. Вони залежать від тарифного плану. В залежності від брокера та тарифного плану це можуть бути фіксовані платежі та відсоток від обороту. Також може бути додаткова плата за користування торговим терміналом. Це все потрібно уточнити при укладанні договору в брокера.


Крім фіксованих платежів ви будете платити комісії, які будуть складатися з комісії брокера, комісії біржі і комісії зберігача. Ці платежі будуть залежати від того, як часто Ви будете торгувати та робити угоди.

Але це ще не все. Ще є плата за блокування грошових коштів для торгів на біржі з переддепонування (приблизно 5 грн). Але це одноразовий платіж, коли ви перераховуєте кошти брокера.

І звичайно, не потрібно забувати про банківські комісії, які складають зараз як мінімум 1%. Але це теж одноразовий платіж. Звичайно, я цю комісію зараз не плачу, тому що користуюся інтернет-банкінгом від ПУМБ, де зараз немає комісії.

І найголовніше, що не забуваємо про податок на доходи фізичних осіб, який на даний час складає 15%. Цю суму потрібно буде обов’язково заплатити до 1 квітня (або травня) наступного року. Багато інвесторів не знають, як підрахувати цю суму. Але вона рахується просто: ціна продажу мінус ціна покупки і мінус комісійні і це все помножити на 0,15. Також можна відняти від сюди комісію банку. Що робити зі збитковими угодами, я не знаю. Але думаю їх теж потрібно враховувати і не забувати про правило 30 днів, яке ще діє. Але я б радив вибрати стратегію інвестування такою, щоб не робити збиткових угод.

Також при підрахунку суми податку можуть виникнути проблеми з тим, що цю суму дуже довго доведеться рахувати, коли буде велика кількість угод. Тому в моїх планах є створення спеціальної програми, яка б робила це за Вас і при цьому заповнювати податкову декларацію і виводила на друк. Так що стежте за моїм щоденником. Коли напишу цю програму, то обов’язково я напишу про її тут.

1 коментар до “Витрати в інтернет трейдингу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.