Роботи атакують фондовий ринок

Термінатор

Використання робото-торгівлі дає великі можливості інвестору, які дають змогу здійснювати велику кількість операцій різними інструментами на фондовому ринку. При цьому торговим роботам не властивий психологічний недолік, який присутній у людини.

Торгові роботи зараз є на українському фондовому ринку, які використовують приватні інвестори. Хоча наш ринок є ще молодим та має низьку ліквідність, торгових роботів успішно використовували трейдери, що брали участь в українському конкурсі “Кращий приватний інвестор 2010”. Так успішні результати показали учасники під ніками mts_Lviv (80,39 % дохідність) та mts_Sevt (27,99 %). Все ж таки в Україні поки що людина краще торгує за роботів, так як переможцем українського конкурсу “Кращий приватний інвестор 2010” була людина під ніком stim з доходом 126,38  %.

Але на російській фондовій біржі в цьому році торгові роботи отримали перемогу над людиною. У однойменному конкурсі РТС біржі “Кращий приватний інвестор 2010” перші призові 5 місць дістались торговим роботам. При цьому переможцем був робот robot_Panda,  який показав дохідність 8026,78 %. Цей робот зробив більше 4 млн. рублів з стартової суми 50 тис. рублів.

Якщо уважно глянути на фінансові інструменти, якими торгують роботи, то це ф’ючерси та опціони. Тобто це похідні інструменти, суть яких – звичайне букмекерство, тобто при торгівлі ф’ючерсами та опціонами гроші переходять з карману одного трейдера в карман іншого. Це означає, якщо хтось виграє, то інший втрачає.

Проте, на українській біржі в конкурсі дохідність показали тільки ті торгові роботи, що торгували акціями, а не ф’ючерсом. Можливо, в наступному конкурсі Української біржі переможцем стане торговий робот. Адже я планую такого написати у 2011 році. Але час покаже.

4 коментарі до “Роботи атакують фондовий ринок

  1. А ВАм не здається, що широке використання роботів може взагалі “вбити” фондові ринки? Або відбити бажання новачків заходити в нього?

  2. А чому на конкурсі “ЛЧИ-2010” декотрі зовсім не приховували, що використовують роботи, адже в назвах так і було: mtc_… ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.