Результати спекуляцій за 2014 рік

В попередніх публікаціях я приводив вартість портфелю акцій. Там була показана загальна вартість усіх акцій та приріст цієї вартості у гривнях та відсотках. Звичайно, навіть якщо приріст від’ємний, то це не означає збитки. Виявляється, що багато людей цього навіть не розуміють. Коли вартість портфелю знизилась, наприклад, на 2000 грн. або на 8 %, то це не означає, що я втратив ці 2 тис. грн. Я втрачу ці гроші тільки у тому випадку, коли продам актив дешевше ніж купив. Але я ніколи дешевше не продаю.

Тому в цій статті я представлю свої справжні результати станом на жовтень 2014 року, де видно скільки я насправді отримав доходу.

Дохід від продажі акцій становить 3011,5 грн. та показаний на таблиці нижче.

Таблиця доходу за 2014 рік
Таблиця доходу за 2014 рік

Клікніть по таблиці, щоб переглянути статистику детально.

Слід відмітити, що дохідність в цій таблиці надана брокером. При цьому дохід рахувався, як різниця ціни продажі і середньої ціни купівлі. Добре, що за ціну купівлі береться середня ціна, тому в цьому випадку прийдеться платити менший податок. Наприклад, в попередні роки, коли брокер не був податковим агентом, я використовував метод ФІФО і трохи переплачував у податкову.

Розглянемо це на прикладі Металургійного комбінату Ілліча (MMKI). В таблиці показаний дохід 988,8 грн. Але я купив акції MMKI по ціні 1099 грн., а продав по ціні 2380 грн. Тому по методу ФІФО справжній дохід складає 1281 грн.

По акціях Дніпроенерго (DNEN) ситуація та ж сама. Справжній дохід набагато вищий, тому що остання ціна купівлі DNEN набагато нижча за середню ціну акцій.

Що ще хочу сказати? Скажу ще те, що я завжди отримані кошти та дохід переінвестовую, так як для мене тримати гроші – це погано, так як гроші знецінюються. Тому я стараюсь ніколи не тримати вільних грошей на рахунку, так як гірше доларової готівки гіршим може бути тільки гривнева готівка. Тому я відразу купив два пакети акцій Запоріжтрансформатор (ZATR), так як в мене не було цього підприємства у портфелі. Крім того відомо, що Запоріжтрансформатор завжди платив щедрі дивіденди.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.