Найбільш прибуткова і найбільш збиткова позиції

Рубрика: Емітенти. Автор: Serhiy Matviyenko. Вівторок 03 Жов 2017 в 21:23

Хочеться поділитись інформацією з найбільш прибутковою і найбільш збитковою позиціями в моєму портфелі. Це без врахування дивідендів.

Почнемо з найбільш прибуткової позиції. Це акції  (DNON). Приріст становить 495.18% або 15350 грн. в абсолютному відношенні. І це лише 41 акція, які я купував протягом останніх двох років. Слід відзначити, що акції DNON довгий час тупцювались на одному місці біля ціни 60-80 грн. за акцію. На жаль акції DNON були малоліквідними і залишились далі такими. Тому ці акції дуже важко було купити по адекватній ціні, так як сильно відрізнялись ціни покупки і продажі на біржі.

Якщо дивитись сьогоднішній портфель, то найбільше падіння ціни є по акціях Дакор Вест (DAKOR) – тут ціна нуль грн. або мінус 100.00%. В мене залишилось 50 акцій DAKOR. Проте ціна цих акцій наразі невідома, так як вони вже давно не є в обігу на біржі. Але в даному випадку збиток в мінус 100% говорити неправильно, тому що я свого часу робив кілька агресивних спекулятивних операцій з цими акціями і мав дохідність більшу ніж 100% використовуючи тільки різницю у спреді.

Тому найбільш знеціненою позицією можна виділити  (STIR), який розміщений на окупованій Російською федерацією території. Збиток становить мінус 97.06%. В грошовому еквіваленті, це мінус 1308 грн. Навряд, чи коли буде ріст по цих акціях. Якщо дивитись найбільший збиток у грошовому еквіваленті, то це інвестиційні сертифікати фонду ЗНПІФ Індекс Української БіржіKUBI. По них я маю мінус 2378 грн., хоча у процентному відношенні збиток лише мінус 37,31%. 

Якщо вже мова пішла про фонди, то за усю свою історію інвестування найбільше в грошовому еквіваленті втратив від фондів інвестиційної компанії Конкорд Україна (фонди Достаток та Перспектива). Це втрата 3000 грн. При цьому слід відмітити, що ці шахраї ще досі працюють на ринку. Як бачимо, інвестиційні фонди в нашій країні зажди були шахраями, які видурювали в громадян гроші.


3 коментарі »

  1. Коментар від Taras — 05.10.2017 в 13:39

    Цікава статистика. Як ви вважаєте, є зараз сенс вкладати в акції українських підприємств так як багато емітентів Української біржі переформатовуються в закрите акціоерне товариство?

  2. Коментар від Serhiy Matviyenko — 05.10.2017 в 21:52

    Це погана новина, так як закрите АТ вже на біржі не котирується і його практично неможливо буде продати, так як важко буде знайти покупця. В даному випадку надія буде на дивіденди або на зміну законодавства в майбутньому, коли ці АТ появляться на біржі. Тому вкладати в акції українських підприємств з розрахунком на отримання прибутку в різниці ціні не має сенсу. Проте ринок є ірраціональним. Тут може бути все. Цього року наприклад, дуже розщедрився Ахметов на щедрі дивіденди. З іншої сторони, я не бачу інших речей куди можна вкладати гроші. Депозити в банках вже не є такі привабливі, так як відсоткові ставки попадали. Тому альтернативи акціям не бачу. Я би рекомендував спробувати купляти акції іноземних компаній, так як вже немає законодавчих обмежень. Але я тут не поспішаю, так як ці акції перекуплені, а я люблю купляти тоді коли криза і все падає, коли всі продають. Саме в цей час можна швидко отримати великий прибуток. Всі великі гуру кажуть тренд – ваш друг, а я кажу тренд – ваш ворог, тому торгую проти тренду. Завдяки цьому мій портфель зараз в плюсі не дивлячись на те, що 99% фізичних осіб втратили свої гроші на Українській біржі та фондах.

  3. Коментар від Taras — 06.10.2017 в 10:01

    Дякую за відповідь. Я не бачу сенсу вкладати в акції які не можна потім продати, бо не всі емітенти виплачують дивіденди, а якщо і виплачують то відсоток зазвичай менший ніж у банках.

RSS-лента коментарів. Адрес для трекбека

Ваш коментар

Copyright © 2010. Український фондовий ринок. Українська біржа та інвестиції в цінні папери