Мій прогноз збувається

Рівно місяць назад я писав, що в 2017 році акції українських підприємств будуть єдиним перспективним інструментом вкладення грошей. Цей прогноз почав збуватись. Відсоткові ставки в банках знову впали, а акції в цьому році почали рости. Наприклад, сьогодні акції на Українській біржі виросли на 4,46%.

Звичайно, драйвером росту були акції банку Райфайзен-Аваль (BAVL), які виросли на новині, що банк отримав високі прибутки в 2016 році. При цьому, якщо перерахувати їх на акцію, то виходить, що на момент звітності прибуток становив половину ціни акції. Це означає, якщо ви купили акцію, то при виплаті усього прибутку у вигляді дивідендів, її дохідність становитиме близько 50%.

Якщо порівнювати інші підприємства, то наприклад, Моторсіч (MSICH) має накопичений нерозподілений прибуток, який у двічі вищий за ціну (капіталізацію) усього підприємства. Звичайно, у випадку виплати 100% прибутку дивідендна дохідність становитиме близько 200%.

Тепер вернемось до індексу Української біржі. Поряд з банком Аваль зросли інші акції. Імовірно вони виросли тому, що частина інвесторів продала акції Авалю та переуклались в акції інших емітентів. Тому бачимо сьогодні ріст Укрнафти (UNAF) понад 7%. Імовірно, що завтра можливий відкат вниз на 1-3%, проте я можу вже сміливо стверджувати, що дно ринку вже пройдено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.