Мій портфель нарешті показав плюс

Нарешті мій портфель акцій на Українській біржі показав позитивну дохідність. Саме прибуток по усіх позиціях становить 9738.35 грн. При цьому тут не враховані дивіденди, які я постійно отримував не через брокера.

Звичайно ще рано радіти, так як мій портфель ще не обіграв доларову дохідність на протязі останніх 5-ти років. Проте, це вже добрий результат, якщо вважати, що ми пережили стільки криз, країна є у стані війни з Росією та цілеспрямоване знищення Українського фондового ринку.

Також це є оціночна цифра, так як тут враховані ціни на акції, які вже не котируютья на біржі (Приватні акціонерні товариства). Тому тут можна сперечатись, так як ціна на ці папери відсутня. З однієї сторони їх вартість рівна нулю, так як ці акції не можна продати на біржі. А з іншої сторони ці акції можна продати поза біржею, проте з великою комісією. Проте в моєму портфелі серед цих акцій є багато акцій тих підприємств, які платять щедрі дивіденди (Азовсталь, Гірничі збагачувальні комбінати).

Як бачите, позитивну дохідність можна отримати при кризі, коли все падає та “все пропало”. Ось такі чудеса робить звичайно класична стратегія усереднення. При цьому я сильно не напрягався – просто час від часу купляв акції перспективних підприємств. А коли деякі акції сильно виросли в ціні, то частину їх я продавав. Тут великої науки не потрібно. Головне не панікувати і не жаднічати.

Кому цікаво, то ось трошки моєї статистики:

Аналіз прибутковості портфеля за період: 2014-07-12 – 2017-06-01

Прибуток за період
10 185.47
Загальна прибутковість портфеля за весь період
6.52%
В середньому за день
0.01%
Прибутковість у відсотках річних
2.21%
Максимальна просадка за весь період
-46.17%
Максимальна просадка за тиждень
-14.81%
Максимальна просадка за місяць
-17.75%
Стандартне відхилення денної прибутковості
+/- 1.04%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.