Огляд банків

Хочеться поділитись своїми враженнями про українські банки. А саме хочу подати суб’єктивну свою точку зору про деякі банки, з якими я маю (мав) справу. Відразу попереджаю, це необ’єктивний опис банків, а мої враження.

Так почнемо.

Почнемо з Ощадбанку. Ощадбанк – це державний банк. Є досить надійним, хоч і має портфель сумнівних кредитів, які взяли депутати (і не вернули). У будь-якому випадку зможе пережити будь-яку кризу, так як виконує дуже важливу соціальну функцію – через нього йде виплата багатьох соціальних допомог, в т.ч. пенсій. Крім того, дуже багато людей роблять комунальні платежі через Ощадбанк.

Основним недоліком Ощадбанку є постійні великі черги, особливо в період комунальних платежів. Особисто, я не користуюсь послугами Ощадбанку і не тримаю там депозитів по відомій причині – величезні черги. Рекомендую цей банк старим дідкам і бабусям, які мають багато вільного часу, і замість того, щоб псувати нерви пасажирам в громадському транспорті, вони можуть поспілкуватись і посваритись між собою у чергах Ощадбанку.

Приватбанк – це найбільш потужний банк з великою мережею філіалів, в кому знаходиться найбільше депозитів населення. Це перший банк, в якому я вперше відкрив депозит. При цьому в цьому банку в мене знаходиться депозит (копілка), який лежить найдовше за усі депозити в інших банках. Приватбанк є досить зручним банком з відносно привабливими процентними ставками по депозитах. Хоча цей банк має дуже багато відділень, але так як він є популярний та розкручений, то все одно в ньому постійно є черги. Незважаючи на досить якісні пропоновані продукти, такі як онлайн-банкінг, депозити та карткові рахунки, я цим банком не користуюсь (маю тільки один депозит, який автоматично пролонговується) по причині постійно великих черг в ньому. До недоліків можна ще віднести те, що у випадку його банкрутства ніхто свої гроші не отримає, так як в Україні не знайдеться такої великої суми, яку можна було би повернути вкладникам.

Укрсоцбанк – дуже надійний банк з іноземним капіталом. Тому і відсоткові ставки по депозитах досить низькі. Рекомендую тут тримати гроші на довгі терміни. Послугами Укрсоцбанку я користуюсь рідко.

Райффайзен Банк Аваль – дуже надійний банк. Теж має низькі депозитні ставки. Мені цей банк не сподобався, так як двічі я хотів відкрити там депозит і не зміг по незрозумілим для мене причинам. Таке враження, до в банка багато клієнтів і не потрібні йому депозити.

Укрсиббанк – теж досить надійний банк з іноземним капіталом. Цим банком активно користуються українські заробітчани – коли не зайду, то постійно там отримують люди перекази із-за кордону. Мені відомо, що Укрсиббанк в портфелі має багато проблемних іпотечних кредитів. Постійно тримаю там депозити, так як цей банк знаходиться близько біля мого дому.

Кредобанк – банк з Польським капіталом. Раніше я дуже часто користувався послугами цього банку. А саме я користувався послугами брокерського відділу, і купив майже на дні кризи 2008 року акції Крюківскього вагонобудівного заводу, Азовсталі та Крименерго. Азовставль я продав майже з дохідністю 600%. Ще Кредобанк є зручним банком для здачі чеків на інкассо (наприклад від Гугла). До недоліків я би відніс те, що там усі працівники влаштовуються на роботу по блату – працюють цілі династії, так як знаходиться у Львові, а Львів – це найкорумпованіше місто на Україні.

ПУМБ – це донецький банк, власником якого є Ахметов. ПУМБ є динамічним банком з досить високим рівнем обслуговування. Тут клієнт завжди на першому місці. Я дуже активно користуюсь послугами цього банку. Наприклад, зручно користуватись сервісом ПУМБ-онлайн, з допомогою якого можна відкривати депозити. Крім того я постійно контролюю свій картковий рахунок таким чином, щоб на ньому ніколи не було великої суми. А основна сума – на вільному депозиті, з якого я постійно знімаю необхідну суму на карточку, наприклад для покупок через Інтернет. Такий підхід підвищує безпеку при користуванні банківською карткою.

Дельта-банк – банк з високою дохідністю депозитів. Скільки я памятаю, в Дельта-банку завжди були високі процентні ставки по депозитних вкладах. Звідси можна припустити, що надійність банку є низькою, але мені відомо, що Дельтабанк досить добре пережив кризу 2008 року. Тому тримаю там депозит…

Надра банк – банк який мав великі проблеми після кризи 2008 року. Зараз цей банк має нового власника. Мене з цим банком пов’язує те, що я в ньому перед банківською кризою хотів відкласти суму для купівлі акцій. Завдяки появі проблем у банку купити акції мені прийшлось пізніше (на дні), коли вони ще подешевшали.  За депозитом я не бігав, як усі. Але практика і досвід показали, що найкраще тримати депозити у гривні – їх дуже легко було зняти. А ось з доларами були проблеми. Усім вкладникам гроші повернули. Зараз Надра банк має малу клієнтську базу в зв’язку попередньою  проблемністю…

Піреус банк – банк з іноземним капіталом, в якому я поклав депозит для того, щоб користуватись їхнім інтернет банкінгом, який є безкоштовним – нульова комісія за платежі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.