Бажаючим купити земельну ділянку присвячується

земля

Земля хибно вважається надійним та дохідним способом вкладання грошей. Купівля земельної ділянки в останні роки була чи не єдиним засобом збереження заощаджень для українців, так як ріст цін на землю був вищим за інфляцію. Так існувало до кризи 2008 року. Проте криза хоч і зробила корекцію цін на земельні ділянки але не призвела до ліквідації хибної уяви в українців про те, що вкладати гроші в землю є безпечно та вигідно в Україні. При цьому усі так вірять в ріст цін на землю, що не звертають уваги, що землю в  нашій країні можна отримати безкоштовно, адже це гарантує держава, та і достатньо є вільної землі в країні на відміну від житла, яке гарантується теж безкоштовним, але воно відсутнє.

Аналіз подальшого росту цін на землю я вже писав в одній з попередніх статей. В цій статті я хочу наголосити, що земля – є дуже ризикованим та ненадійним засобом вкладання грошей в Україні з точки зору, що її може будь-хто у Вас відібрати на законній основі. Для цього достатньо оглянутись навколо. Так як я проживаю у Львові, то давайте згадаємо недавні скандали з будівництвом мосту на Сихові, коли держава законно відібрала земельні ділянки у людей, що призвело до самогубств (від відчаю людина себе облила бензином та спалила). Ще один приклад – відведення земельної ділянки для будівництва стадіону під Євро 2012 у м. Львові. Щоб почати будівництво цього стадіону, прийшлось відібрати земельні ділянки вартістю від 5 тис. у.е. за 1 сотку у багатьох громадян, виплативши символічну компенсацію. Більш детально прізвища цих ЛОХів читайте тут:

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2329-2010-%F0

Подібних фактів можна пошукати багато. Але цікаво відмітити, що чим дорожча земельна ділянка, тим вона ближча до великого міста чи є у місті, тим ця ділянка є ненадійною, так як знайдеться багато бажаючих її відібрати та є велика імовірність, що ця ділянка піде на суспільні потреби. А це тільки квіточки в порівнянні з тим, що буде після прийняття нового житлового кодексу.

Тому якщо купувати земельну ділянку, то варто її купляти чим подалі від великих міст. Адже там і екологія кращі і ціни на землю низькі. Тут вже якщо купите то моліться на випадок того, що в тому місці не буде нафти чи золота, а то і там її відберуть.

6 коментарів до “Бажаючим купити земельну ділянку присвячується

 1. Я вважаю, що землю можна розгляти, як довготривалу інвестицію (особливо в центральній частині великого міста, Крим, Карпати), але до купівлі потрібно підходити професійно, так як і на фондовому ринку. І на ринку землі і на фондовому ринку недосконале законодавство. От коли у нас буде як в США, де регулятора фондового ринку корпорації бояться більше ніж прокуратури, тоді приватний інвестор впевнено зможе почувати на фондовому ринку. Ви погляньте хто реально “сів” за аферу з Київміськбудом і в судовому порядку позбавлений всього свого майна і без права бути в управлінні АТ на років 10? Ця афера відбувалась не в дикі 90-ті роки.
  А от витяг із закону про оціну землі, як на мене, не все так безнадійно, хоча судитись з кабміном….

  4. Оцінна вартість, визначена в результаті експертної
  грошової оцінки, враховується під час встановлення:
  ціни продажу земельної ділянки;
  стартової ціни продажу земельної ділянки на конкурентних
  засадах.
  Оцінна вартість земельної ділянки визначається виходячи з її
  характеристики та властивостей, правового режиму,
  місцезнаходження, а також з урахуванням кон’юнктури ринку.
  Земельна ділянка розглядається як умовно вільна від забудови
  і придатна для ефективного використання.

  А ці “лохи”, що автор згадував, на мою думку, отримали землю безкоштовно і не могли реально показати договір купівлі-продажу.

  1. Можливо якась частина цих “лохів” отримала безкоштовно. Але усі ми знаємо, що земельні ділянки отримуються безкоштовно тільки з точки зору закону, а насправді вони купуються цими “лохами” за реальні гроші по ринковій ціні у чиновників (голови сільради, який далі також ділиться вище з чиновниками), але ці гроші передаються у вигляді хабаря, а не у вигляді договору купівлі-продажу.

 2. Посмотрел ссылку на соответствующее Распоряжение. Ничего себе “лохи”!!! Действительно, очень многие из них могли получить наделы абсолютно бесплатно или за символическую плату, а от государства они получили в качестве компенсации очень солидные суммы…

 3. Дело в том, что рыночная цена земли в этом месте составляет как минимум 5 тыс. у.е. за сотку. Возможно, некоторые получили эту землю бесплатно. Но я думаю, что большинство из этих “лохов” покупали по рыночной цене или давали взятку по цене немного меньшей за рыночную.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.