Технічний прогноз курсу гривня – долар

Кілька тижнів тому я в інтернеті на форумі сайту мінфін натрапив на цікавий довгостроковий технічний прогноз курсу гривня – долар. Відразу хочу виділити, що це технічний прогноз на основі теорії економічних циклів Елліота. Тут відсутні різні емоції, так цей прогноз розрахований з допомогою науки і математики.

При цьому я знайшов два різних джерела прогнозу курсу гривня-долар з допомогою технічного аналізу. Усі прогнози показують, що в наступному році гривня ревальвує. Ніякої девальвації не буде. Можливо тільки буде тимчасова девальвація для загону лосів, щоб вони закупились доларом, а потім буде ревальвація гривні, щоб постригти цих лосів. Саме таку картину я спостерігав в момент прийняття військового стану, коли лосі закупились доларом, а тепер курс долара становить 27,5 і лосів зараз погнали стригти. Але я вже почав відходити від основної теми, тому показую перший найближчий прогноз від користувача, який називає себе Фунтиком.

Почнемо з короткострокового пронозу, який був опублікований в мережі відразу прийняття військового стану. Цей прогноз показує тенденцію курсу гривні до кінця 2018 року. Як бачимо з картинки нижче, цей проноз повністю справдився:

Технічний прогноз курсу гривня-долар на листопад-грудень 2018 року.
Технічний прогноз курсу гривня-долар на листопад-грудень 2018 року.

Тепер глянемо на технічний прогноз на першу половину 2019 року, який теж був опублікований у мережі 26 листопада 2018 року:

З цього графіка видно, що на початку 2019 року курс долара має вирости і буде рости до середини січня, а після цього буде падіння до відмітки нижче 26 грн. Проте, на мою думку, в 2019 році цей графік зсунеться трохи вправо і пік курсу долара ми побачимо на початку лютого 2019 року і після цього буде падіння. Цей пік буде останнім шансом продати долари ще по високому курсу, так як наступної девальвації прийдеться чекати у 2020 році.

Тепер розглянемо довготерміновий технічний прогноз курсу долара до 2023 року. Я знайшов цей проноз на одному російському сайті і скоріше автор цього прогнозу громадянин Російської Федерації. Тому це нейтральна особа, якій не властиві різні емоції чи упередження. Як бачимо, з графіку знизу, що ми ще все ж таки зможемо побачити курс долара 30 грн. в 2020 році. Проте свято членів секти “долар по 30” триватиме не довго. Після цього гривня почне ревальвувати і у 2023 році курс долара буде 15 грн.

Курс долара в 2023 році буде нижче 16 грн.
Курс долара в 2023 році буде нижче 16 грн.

ВИСНОВКИ

Отже, в 2019 році є надія, що курс долара буде вище 28 грн. Проте цей курс долара буде тільки в тому випадку, коли НБУ буде викупляти долара на міжбанку для сплати боргу.

Наступна девальвація гривні можлива тільки на початку 2020 року. Тоді ми зможемо побачити курс долара близько 30. Це буде остання надія продати долар вигідно. Після весни 2020 року будемо спостерігати поступову, а можливо і значну ревальвацію гривні. При цьому курс долара впаде нижче 20 грн. в 2023 році.

І звичайно, будуть тимчасові коливання, коли треба буде загнати лосів на стрижку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.