Депозит в гривні чи долар в заничці (продовження)

Пишу продовження посту Депозит в гривні чи долар в заничці, який я опублікував 25 жовтня 2018 року. Пригадаємо, що тоді я продав 4 тис. доларів і поклав гривні на вільний депозит під 9% річних. Відразу гривня здевальвувала в перші кілька днів і моя дохідність була приблизно мінус 952 грн.

Проте на даний момент курс НБУ становить 27,89 і дохідність в гривні змінилась на протилежну – плюс 992 грн. (на вчорашній день). Примітка – я рахую дохідність, якщо гривні назад перевести в долари, так як усі інвестиції правильно рахувати в доларах.

Кому цікаво, то ось графік дохідності гривневого депозиту в доларах, де червона лінія – це депозит під 9%, а синя – гривня в заничці.

Дохідність в доларах гривневого депозиту
Дохідність в доларах гривневого депозиту 9% річних

Як бачимо, що спочатку дохідність в доларах гривневого депозиту дуже залежатиме від курсу долара. Проте, якщо довго тримати депозит, то в далекій перспективі наростуть проценти і дохідність буде менш залежати від курс долара, а буде більш визначатись самими процентами.

На жаль, сьогодні я почав знімати кошти з вільного депозиту, так як вирішив інвестувати гроші в нерухомість. Тому далі я не можу вести порівняння щодо цього депозиту, так як в найближчі дні я повністю заберу гроші з банку і перекладу в інший банк для купівлі нерухомості.

Можливо для іншого порівняння я візьму для прикладу інший депозит, який я відкрив кілька тижнів назад в Укргазбанку під 17% річних. Там сума теж велика, тому цікаво буде зробити порівняння через рік. Цей депозит я відкрив 26 жовтня 2018 року на суму 110 тис. грн. На даний момент його дохідність становить 74 доларів.

Дохідність в доларах гривневого депозиту 17% річних
Дохідність в доларах гривневого депозиту 17% річних

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.