Депозит в гривні чи долар в заничці

Протягом попереднього і початком цього року  я порівнював дохідності депозиту в гривнях відносно долара в заничці. Я рахував так, що кожного місяця у мене би був вибір, або купити долари на певну суму, або додати цю суму до депозиту. Виявилось, що депозит у гривні став вигіднішим ніж долар в заничці:

Гривневий депозит проти долара в заничці – березень 2018

На початку цього року я вважав, що в 2019 році ми будемо мати велику девальвацію, так як на 2019 рік припадає пік виплат України по доларовим боргам. Тому і скупив трошки доларів в червні. Про це я описав тут:

26 = 92?

Також я не планував тримати в гривні багато заощаджень в 2019 році. Проте, мою думку поміняла ситуація з статистикою надходжень грошей від заробітчан в цьому році. Крім того 19 жовтня 2018 року я прочитав новину, що Міжнародний Валютний Фонд  (МВФ) надасть Україні наступні позики. Тому я очікую, що в Україну в цьому році зайде понад 3 млрд. доларів, плюс в 2019 році ще надійде більше 5 млрд. доларів. Це будуть гроші від МВФ, Світового банку та Євробондів.

Звичайно, після такої новини я подумав, що гривня ревальвує. Тому 22 жовтня 2018 року (три дні назад) я на міжбанку продав 4 тис. доларів по курсу 28,08 і поклав гривні (112 тис. грн.) на вільний депозит під 9% річних. Але наступного ж дня долар почав зростати на міжбанку і сьогодні курс долара становить вже 28,33 грн. за дол. Ось так я невдало продав долари на локальному дні. Тепер, я зробив в Екселі табличку, де буду порівнювати дохідність гривневого депозиту відносно долара в заничці. На сьогодні дохідність гривневого депозиту становить мінус 33,6 долари або мінус 952 грн. Ось так я за три дня на пустому місці втратив майже 1 тис. грн.

Будемо слідкувати далі за ситуацією.

ПС: Минулого порівняння я порівнював еквівалент суми лише 1 тис. грн, яку поповнював щомісяця на 1 тис. грн. Я ризикував лише 12 тис. грн. А тепер ставки піднялись – я буду ризикувати сумою 112000 грн.

 

 

2 коментарі до “Депозит в гривні чи долар в заничці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.