2014 рік буде визначатись масовою скупкою українських активів

Аналізуючи теперішній стан фондового ринку та пов’язане з ним законодавство, можна зробити висновок, що зараз робиться все для того, щоб хтось в 2014 році міг дуже дешево (а навіть і за безцінь) скупити українські перспективні підприємства. Зараз акції багатьох прибуткових українських компаній дуже дешеві. Деякі компанії (напр. Донбасенерго та ряд інших обленерго) мають чистий річний прибуток, який вищий за саму ціну компанії. Також навіть у таких відомих компаній, як МоторСіч (MSICH), нерозподілений прибуток в кілька разів перевищує вартість компанії на біржі.

Відомо, що Український фондовий ринок падав на протязі останніх років. Але, якщо глянути на прийняті закони протягом цих років, то вони були як раз направлені на те, щоб пришвидшити цей процес. Згадаємо, що це такі закони, які ввели невигідні та здирливі податки на торгівлю цінними паперами (неможливість декларувати збитки, акцизи та т.п.). В цьому році введення центрального депозитарію зі своїми “кінськими” комісіями ще більше збільшило небажання активно торгувати цінними паперами. Все спеціально робилось, щоб штучно зменшити ціни на українські акції.

А тепер бачимо розв’язку ситуації – в кінці 2013 року Українська біржа збільшила розмір лотів, щоб повністю зменшити можливості фізичних осіб купити акції підприємств. Все зробилось для того, щоб прийшов великий гравець та купив за безцінь українські якісні активи. При цьому цим гравцем буде Росія. Так, на  на круглому столі в Інституті Горшеніна  експерт Інституту стратегічного партнерства Вадим Денисенко заявив, що Росія вже виділила 20 млрд. доларів для скупки українських активів.

Що це означає? Це означає, що в 2014 році ціни на акції українських підприємств можуть дуже сильно зрости. Про це вже здогадуються багато експертів, що підтверджується вже незначним ростом Українського Фондового ринку при тому, що він мав падати, якщо взяти останні політичні події, пов’язані з Майданом. Зараз ми бачимо фундаментальне дно на фондовому ринку.

Я цю ситуацію теж передбачив і в листопаді-грудні прикупив українських акцій на суму близько 9 тис. грн.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.