Купив 150 доларів онлайн

Відомо, що НБУ недавно дозволив купляти онлайн валюту. Відразу таку послугу надали два банки – Приватбанк і Монобанк. На даний момент вже валюту можна купити онлайн і в інших банках. Проте, поки що найкращі умови пропонує Монобанк.

Тому я вирішив купити сьогодні 150 доларів в мобільному додатку Монобанку. Виявляється, зробити це дуже просто. Для цього необхідно в Монобанку мати дві картки – одну гривневу і одну доларову. При цьому можна відкрити віртуальну доларову картку лише за кілька секунд. Потім можна відразу за кілька секунд купити долари.

Сьогодні курс долара в Монобанку становив 27.1592 щоб купити, і 26.95 щоб продати. Тому для купівлі 150 доларів я заплатив 4073.88 грн. без комісії.

Якщо порівнювати курс Монобанку з курсом у бариг, то цей курс майже однаковий. Вже не потрібно бігати по до бариг, щоб купити долари. Вже спокійно можна купити долари через мобільний додаток у будь-який момент часу.

Звичайно, ціль моєї покупки – це перевірка можливості спекулювання валютою в більших розмірах. Проте я не бачу перспектив в цьому, так як є велика різниця між купівлею і продажем. На кожному доларі я втрачаю більш ніж 15 копійок. Тобто, щоб я вийшов в нуль, курс долара на покупку повинен становити 27.16 грн. Імовірно завтра чи найближчим часом курс долара підвищиться. Можливо курс долара виросте до 27.40-27.55, проте в даному випадку я зароблю лише 30 грн. Ладно, нехай я збільшу суму до 1500 доларів. Тоді зароблю 300 грн. А що робити, коли курс впаде? А що робити, коли курс впаде і знову буде рости до 28 грн. аж в кінці року? Тобто яка буде річна дохідність в цьому випадку? Тут і 10% річної дохідності не буде, навіть якщо пощастить вгадати курс долара та вчасно продати. Тому простіше покласти гривні на гривневий депозит або ОВГЗ та спати спокійно і не ризикувати.

Звичайно, можна спробувати торгувати ф’ючерсом гривня-долар на Українській біржі. Тут комісійні будуть набагато менші та і менші ризики. Потре біржа зараз не працює та якщо і би працювала, то з дуже малою ліквідністю. Та і податки прийдеться платити, якщо торгувати валютою на біржі. Недолік ф’ючерсу – це обмежений термін дії контракту. Тому тут потрібно буде чітко слідкувати та постійно купляти новий ф’ючерс що кварталу.

Можливо хтось скаже – “ФОРЕКС”. Там же дуже малі комісії. Відповідаю: ФОРЕКС – це для ЛОХів. Не буду тут переконувати чому ФОРЕКС – це лохоторон. Для цього достатньо, щоб Ви відповіли на таке питання: Чому усі Форекс-трейдери або Форекс-інвестори (вони так себе називають) не стають мільйонерами, а є ніщебродами?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.